Het zit de gedecoreerde (decorerende) medeburger niet mee dit jaar.
Vrijgelaten Des Bouvrie verdacht van valse facturen
Interieurontwerper Jan des Bouvrie, die gisteravond werd vrijgelaten nadat hij eerder deze week was aangehouden, wordt verdacht van het indienen van valse rekeningen. Het gaat om rekeningen voor werkzaamheden voor de Utrechtse vastgoedhandelaar Evert K.. Door de valse facturen kon K. belastingfraude plegen.
- Hollands bedrijf krijgt orders Amerikaans leger
- Chevrolet toont compleet nieuwe Aveo
- Donner: Kamer moet AOW-leeftijd snel verhogen
- BP: ook partners hebben fouten gemaakt
- Verzekering tegen kou roept kritiek op
- Verkoop nieuwbouwwoningen flink gedaald
- Doodervaring om productiviteit te verhogen
- Olieramp: aandeel personeel BP onder de loep genomen
- Jongste ondernemer van Nederland opent snoepwinkel
- Brabantse vestigingen De Drie Gezusters dicht
Pagina afdrukken
RSS
Schrijf u in voor de Nieuwsbrief
Laatste nieuws
Dat schrijft dagblad De Telegraaf donderdag.
Motorjacht
De 67-jarige Des Bouvrie zou afgelopen jaren op verzoek van de 52-jarige vastgoedmagnaat K voor honderdduizenden euro's facturen hebben ingediend bij diens bedrijf Kroon Group in Zeist. In werkelijkheid had Des Bouvrie de Nederlandse en Franse privé-huizen van K. en zijn 6,5 miljoen euro kostende motorjacht ingericht en verbouwd.
Daardoor zou Des Bouvrie K. de mogelijkheid hebben gegeven om belastingfraude te plegen. Zo kon K. via zijn bedrijf de btw over de rekeningen aftrekken en met behulp van de facturen de winst van zijn onderneming drukken.
Spoorloos
Volgens justitie zou K. in de afgelopen jaren zo voor in totaal zo'n anderhalf miljoen euro aan belastingfraude hebben gepleegd.
De fiscus hield Kroon al langer in de gaten. Ook kreeg hij het vorig jaar aan de stok met justitie, die beslag liet leggen op zijn motorjacht, omdat het vermoeden bestond dat daar crimineel geld in was gestoken. Die beslaglegging vocht de vastgoedman met succes aan.
Ontkenning
De echtgenote van Des Bouvrie, Monique, ontkende gisteren zijn arrestatie. Volgens haar was hij gewoon op een kunstbeurs in Maastricht. Later op de dag zei ze dat haar man spoorloos was.
'Luister, we zijn hard werkende, nette mensen. Jan heeft vorig jaar nog een lintje gekregen', zei Monique gisteren tegen De Telegraaf.

Ook op zibb
- Vervolg megazaak beleggingsfraude TPC (nieuwsbericht)
- Scholten: garanties aan RDM waren geen echt geld (nieuwsbericht)
- Tien vragen over online factureren? (artikel)
- Wat is UBL 2.0? (artikel)
- Uurtariefberekening (tool)
- Toch BTW verschuldigd over EU-leveringen? (expertadvies)
dan kan je vlgs mij half ondernemend nederland wel in de cel gaan gooien
als je wat levert aan een klant en die zegt zet de factuur maar daar en daar op, wie ben jij dan als ondernemer om te zeggen dat doe ik niet
of waar zou je dan moeten controleren of dat allemaal wel klopt?
zolang des Bouvier gewoon de BTW keurig afdraagt van die facturen komt de fiscus geen cent te kort. dan moeten ze alleen bij die gast zijn die zijn prive woning door de zaak laat betalen













Reacties (2)