Wat leuk een nieuwe icesave maar dan in NL!
Niet te geloven wat een slechte zet van leaseplan, wellicht een zet om de staatssteun terug te betalen...
Leaseplan begint internetspaarbank
Leaseplan, het grootste autoleasebedrijf van Nederland, is dinsdag begonnen met zijn internetspaarbank voor particulieren en bedrijven.
- Cohen wil lijsttrekker PvdA zijn
- Ruzie over goedkope Kruidvat-treinkaartjes bijgelegd
- Supermarkt voert prijzenoorlog met 'Mossad'
- Oudste whisky kost 11.000 euro per fles
- Navigatie moet vrachtwagens om dorpen leiden
- Werknemers Nefit stemmen in met sociaal plan
- Bos uit politiek, wil Cohen als opvolger
- Opnieuwe geen bonussen voor SNS-bestuurders
- Brabant magneet voor buitenlandse bedrijven
- Vliegende auto krijgt luchtdoop
Pagina afdrukken
RSS
Schrijf u in voor de Nieuwsbrief
Laatste nieuws
Spaarders kunnen bij de nieuwe bank, genaamd LeasePlan Bank, een keuze maken tussen een internetspaarrekening of hun geld voor langere tijd vast zetten via termijndeposito's met verscheidene looptijden. Dat heeft Leaseplan dinsdag bekendgemaakt.
Rente van 2,53 procent
Het concern kondigde afgelopen mei de plannen aan om zich te storten op de Nederlandse spaarder. Spaarders ontvangen op de internetspaarrekening een rente van 2,53 procent. Die wordt maandelijks bijgeschreven en het spaargeld is vrij opneembaar, zonder dat daar kosten voor in rekening worden gebracht.
De termijndeposito's met looptijden variërend van drie maanden tot vijf jaar bieden rentetarieven van 2,6 tot 4 procent.
Onder toezicht van DNB
Leaseplan is niet bang dat spaarders zijn afgeschrikt door de debacles met DSB Bank en de IJslandse internetspaarbank Icesave vorig jaar. 'We hebben zorgvuldig gekeken naar de Nederlandse spaarmarkt en we hebben ons ook wel eens achter de oren gekrabd na alles wat er is gebeurd. Maar met de juiste voorbereiding en veel overleg met de toezichthouders is het mogelijk om een degelijke spaarbank op te zetten', aldus financieel directeur Guus Stoelinga.
Hij wijst erop dat Leaseplan al sinds 1993 een bankvergunning heeft en onder toezicht staat van de Nederlandsche Bank. Op de ingelegde spaargelden is de depositogarantieregeling van toepassing. Dat betekent dat het spaargeld tot en met 100.000 euro is gegarandeerd.
Geen prijsvechter
Stoelinga zegt geen prijsvechter te willen worden. Het is volgens hem niet de bedoeling om, zoals een aantal andere spaaraanbieders, klanten te lokken met een 'actietarief', dat na enkele maanden naar beneden wordt bijgesteld. 'Wij bieden een stabiel tarief. En wij zijn er trots op dat wij de particuliere en de zakelijke spaarder een eerlijk en transparant spaarproduct kunnen aanbieden', zegt Stoelinga.
Spaarders zullen het volgens hem vooral waarderen dat zij de rente iedere maand krijgen bijgeschreven. 'Dat geld is direct opneembaar, zonder boetes of beperkingen', stelt de financieel directeur.
Financiering leasecontracten
LeasePlan, dat al jaren actief is in het beheren van gelden van bedrijven en instellingen, gebruikt het spaargeld voor de financiering van de autoleasecontracten. Stoelinga verwacht dat binnen twee à drie jaar 10 tot 15 procent van het totaal benodigde geld bestaat uit spaargelden. Leaseplan heeft een balanstotaal van circa 17 miljard euro. De jaarlijkse financieringsbehoefte bedraagt circa 3,5 miljard euro.
Leaseplan is voor de helft eigendom van het Duitse Volkswagen en voor de andere helft van Fleet Investments, een onderneming van de Duitse bankier Friedrich von Metzler. Het bedrijf is gevestigd in Nederland, heeft kantoren in dertig landen en heeft wereldwijd zesduizend mensen in dienst. Tot 2004 was Leaseplan in handen van ABN Amro.

Ook op zibb
- Opnieuwe geen bonussen voor SNS-bestuurders (nieuwsbericht)
- Verlies voor Van Lanschot Bankiers (nieuwsbericht)
- Zes vragen over... (artikel)
- Wegwijs in de jungle van tussenpersonen (artikel)
- AOV - Premietool (tool)
- Inkomen bij loondienst en ondernemerschap (expertadvies)
Twee van de grootste fantasten van dit land gaven hun fiat
Bos en Wellink.
Nu niet direct de beste fundering voor een nieuw bedrijf.
Bovendien, de DSB viste ook in die vijver, die vrij schamel bleek te zijn.......
Ik heb geluk, hoef niet meer te sparen, daar zorgt Bos wel voor.
nou dat eerst een scheringa en nu weer een stoelinga komt zeker ook uit west friesland ofzo en wij moeten daar dan weer in mee gaan denk het niet.
Scheringa, Stoelinga an me hoela.












Reacties (4)