Amsterdamse winkeliers slachtoffer pinpasfraude

Door: ANP | 09 februari 2010

Een aantal winkeliers in de Amsterdamse Kinkerstraat is slachtoffer geworden van pinpasfraude. Dat bevestigde een woordvoerster van de ING dinsdag naar aanleiding van een bericht in Het Financieele Dagblad.

Fraudeurs vroegen een pinpas aan voor rekeningen die niet op hun naam stonden. Met die pas deden zij verscheidene transacties. De bank wil niet zeggen hoeveel winkeliers slachtoffer van de fraude zijn geworden. Ook wordt in het belang van het onderzoek niet gezegd hoe omvangrijk de fraude is.

'Ondernemers moeten zich legitimeren als zij hun pas en bijbehorende pincode ophalen bij een ING-kantoor', legt de zegsvrouw uit. 'Het is een soort fraude die weinig voorkomt en wij zoeken uit hoe dit heeft kunnen gebeuren.' ING zegt dat de gedupeerde winkeliers de schade vergoed krijgen.

Ook op zibb

Reacties (1)

Waardering:
Anneke schreef op dinsdag 09 februari 2010 13:35

Maakt het uit ze krijgen hun bonus toch wel. Moet er een zondebok aan gewezen worden krijgt hij/zij toch een vette oprotpremie mee. Wie oh wie heeft er nog vertrouwen in de ING.

Nieuw bericht

Auteur: Typ onderstaande tekst over:
E-mail:
Bericht:
Reed Business bv. Auteursrecht voorbehouden. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Gebruiksvoorwaarden en Privacystatement.
Reed Business