Beste expert,
Mijn man is een tijd geleden een zaak begonnen ,langer dan een jaar geleden. Hij heeft de hele tijd verlies geleden. De zaak is even opengeweest en heeft geen omzet gedraaid. De zaak probeert hij nu te verkopen, maar hij krijgt het maar niet weg. De kosten die hij gemaakt heeft. verven, inkopen etc. alles om de zaak in te richten. kan hij daarvan iets terug krijgen. bij de belastingdienst?
Hij blijft de huur betalen en krijgt het maar niet weg. Is er een financieele oplossing voor hem om niet verder onderuit te gaan?
Ik hoop dat u ons kan helpen.
Vriendelijke bedankt,
Halima
Nieuw in 2009: de willekeurige afschrijving
Als BV-eigenaar van een machinefabriek heb ik het jaar 2008 toch nog met een goede winst kunnen afsluiten. Dit jaar slaat ook bij mij de kredietcrisis toe en verwacht ik quitte te draaien. Ofschoon ik dit jaar zuinig aan doe ben ik toch genoodzaakt één van mijn machines te vervangen. Gelukkig heb ik geen bank nodig, maar ik ben toch ruim € 250.000 kwijt. Kan de nieuwe willekeurige afschrijving voor mij nog iets betekenen?
Ter stimulering van de economie geldt er voor investeringen in 2009 een versnelde afschrijvingsmogelijkheid voor nieuwe bedrijfsmiddelen. Investeringen die tussen 1 januari 2009 en 31 december 2009 plaatsvinden kunnen vervroegd in twee jaar worden afgeschreven: maximaal 50 procent in 2009 en maximaal 50 procent in 2010.
Extra
Deze regeling bestaat naast de mogelijkheid van willekeurige afschrijving voor startende ondernemers en milieu-investeringen en geldt zowel voor de inkomstenbelasting als voor de vennootschapsbelasting.
Goederen bestemd voor bedrijf
Bedrijfsmiddelen zijn goederen die bestemd zijn om voor de uitoefening van het bedrijf te worden gebruikt. Het gaat dus niet om de goederen die door het bedrijf worden geproduceerd of beleggingsgoederen. Veelal wordt een bedrijfsmiddel in kleinere bedrijven geactiveerd vanaf 450 euro en fiscaal in vijf jaar afgeschreven.
Niet van toepassing op
De nieuwe regeling is niet van toepassing op onder meer woningen, bedrijfsgebouwen, personenauto's, immateriële vaste activa (waaronder software) en in cultuur gebrachte activa (bijvoorbeeld bomen en vee). Wel in aanmerking komen taxi's en personenauto's waarvan de CO2-uitstoot niet meer bedraagt dan 95 gram per kilometer (diesel) of niet meer dan 110 gram per kilometer (benzine). Net zo als bij investeringsaftrek zijn uitgesloten bedrijfsmiddelen die hoofdzakelijk bestemd zijn ter beschikking te worden gesteld aan derden (bv. voor de verhuur).
Hoogte bedrag
Het bedrag van de willekeurige afschrijving kan niet hoger zijn dan het bedrag dat voor de investering is betaald (betalingscriterium). Het bedrijfsmiddel moet vóór 1 januari 2012 in gebruik zijn genomen. Over 2008 betaalt u over een winst tot € 275.000 20 procent vennootschapsbelasting. Het kan in uw geval interessant zijn om van de maximale afschrijvingsmogelijkheid gebruik te maken als hierdoor in 2009 een fiscaal verlies ontstaat dat met 2008 kan worden verrekend (de zogenaamde carry-back).
Antwoord
Stel dat in 2009 de normale afschrijving over uw machine 10 procent bedraagt dan kunt u 40 procent extra afschrijven, ofwel € 100.000. Mocht u in 2008 een winst hebben gerealiseerd van tenminste € 100.000 dan kunt u het fiscale verlies over 2009 hiermee volledig verrekenen. Op deze wijze realiseert u versneld op uw investering van € 250.000 een belastingvoordeel van 20 procent van € 100.000 = € 20.000!
Stel onderaan dit artikel uw vragen aan deze zibb expert. De beste worden op deze site beantwoord. Direct advies nodig? Klik dan hier.
Overige adviezen van Nico Roest
Hallo,
in het laatste nr van Bizz staat een artikel of een BUBV. Op internet is verder weing te vinden over deze rechtsvorm. heeft u een site waar ik algemene informatie kan vinden zonder dat er een bedrijf is waar de site van is die er belangen in heeft.
bij voorbaat dank,
Corné












Reacties (2)