Schuldbekentenis
Wilt u een bedrag uitlenen en zeker zijn dat u uw geld terugkrijgt, stel dan een schuldbekentenis op.
Een schuldbekentenis moet van te voren worden opgesteld. Met de schuldbekentenis wordt een lening als schuld erkend. In een schuldbekentenis kunt u het geleende bedrag vastleggen en eventueel rente en aflossing.
Let op! De schuldbekentenis krijgt pas rechtsgeldigheid als er een zogenaamd "goedschrift" onder staat. Dit betekent dat degene die het geld leent in zijn eigen handschrift een geschreven regel moet plaatsen, waarin het bedrag voluit wordt geschreven.
Zodra u de printfunctie heeft gebruikt, moet u daarom het document voorzien van zo'n "goedschrift". Een voorbeeld vindt u hieronder.
"Goed voor.......................................................................met ..........................% rente per jaar."
"Getekend en goedgeschreven te ..................................................................op ......................................................"
Naar stap 1 van 2 van de downloads
Ook op zibb
- Kleine lettertjes (artikel)
- Uurtariefberekening (tool)
- Prijzen onder voorbehoud van drukfouten? (expertadvies)
- Heineken en Olm schikken geschil over flesje (nieuwsbericht)
Nieuw bericht










Reacties (0)